Friday, October 30, 2020
Flower

ARTIKUJT E FUNDIT

Ky asht numri i tĂ« vdekunve n’Itali nga Covid-19 nĂ« 24 orĂ«t e fundit

DitĂ«n e sotme u raportuen 195 viktima n’Itali. NĂ« total numĂ«rohen 31,106 tĂ« vdekun si pasojĂ« e pandemisĂ«. NdĂ«rsa, numri i tĂ« infektuemve sot asht rritĂ«...

Krasniqi: Po e shohim çfarë po bën Rozeta Hajdari, 80 për qind e të punësuarve në borde janë familjarë

Teksa ka kujtuar rastin e Adem Grabovcit të partisë së tij, Krasniqi ka thënë se tash VV-ja e Albin Kurtit po del, sipas tij,...

Konjufca: Serbia s’ështĂ« e interesuar pĂ«r normalizimin e marrĂ«dhĂ«nieve me KosovĂ«n

Ai nĂ« njĂ« postim nĂ« Twitter ka shkruar se njĂ« gjĂ« e tillĂ« Ă«shtĂ« qasje diskriminuese. “Qeveria e KosovĂ«s dĂ«non qasjen diskriminuese dhe tĂ« pabarabartĂ«...

TETË RASTE TË REJA ME COVID-19! 4 raste nĂ« Rahovec

Sot më 13 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej...

Suhareka feston ditëlindjen e Kobës (VIDEO)

Në Suharekë pati festë sot. Një personi shumë të veçantë, dhe të dashur për qytetarët, ia bënë plot befasi me rastin e ditëlindjes së 40-të. Kronikë...

8 raste të reja me Koronavirus

Sot më 13 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 255 mostra të marra nga Klinika...

Plagosen me armë zjarri dy persona në Smallushë të Lipjanit

Dy persona janë plagosur me armë zjarri në fshatin Smallushë të komunës së Lipjanit. Ngjarja ka ndodhur në mbrëmje, Policia e Kosovës ka marrë informatë...

Kështu u tentua të futet drogë në Qendrën e Paraburgimit në Prizren

Shërbimi Korrektues i Kosovës ka parandaluar futjen e substancave narkotike në Qendrën e Paraburgimit në Prizren. SHKK këtë e arriti përmes një informacioni konfidencial nga...

Lidhjes Demokratike të Kosovës i kanoset e keqja Shkruan: Shaip Shala

Përplasjet e fundit, por edhe mëhershme mes kryetarit të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa...

Bekim Kabashi për protestat: Grumbullimi i njerëzve në masë të madhe rrezikon përhapjen e koronavirusit

Parapërgatitjet për protesta u organizuan nga shoqëria civile dhe u mbështetën edhe nga një pjesë e aktivistëve të Lëvizjes Vetëvendosje. Bekim Kabashi nga Reporteri vlerëson...

OPINIONE

Konsensus kombëtar për bisedimet me Serbinë

Këtë e thash para pesë viteve, po e përsërisë. Pse? Gjërat nuk kanë ndryshuar as sot e kësaj dite dhe konsensusi kombetar nuk...

Hallall buka e Kosovës, për gjithë deputetët që i thanë JOOOO, Gjykatës Speciale!

1. Krenar me deputet që (përkundër presioneve dhe kërcnimeve, por edhe lloj lloj joshjeve me poste, tendera, e benificione nga më të ndryshmet!) i...

ME TË LEXUARAT

Rexhep Selimi flet sikur e njeh sëmundjen e depresionit, thotë se i ndjeri Agon Musliu nuk tregoi kur u pyet

Ai ka thënë se sipas informatave nga institucionet që ka marrë, pak minuta para se 26 vjeçari të kryente, siç dyshohet, vetëvrasjen, nga qendra...

Robertit i ndodhi një gjë shumë e keqe, kërkon ndihmën tuaj

Këngëtari i mirënjohur, Robert Berisha ka tash e disa ditë që ka dal nga karantina. Ai ka qëndruar në Qendrën e Studentëve për dy javë...

Pakoja emergjente, brenda 3 ditësh dalin pagesat edhe për punëtorët tjerë

Që nga 11 prilli patën mundësi të aplikojnë. Deri të hënën, janë afro 34 mijë biznese e 140 mijë punëtorë, që dorëzuan të dhënat,...

Hajdari: Afër 920 persona kanë deklaruar se kanë humbur vendin e punës

Ministrja e MEPTINIS-it, Rozeta Hajdari, nĂ« emisionin “Raport” nĂ« KTV ka folur pĂ«r fazĂ«n e parĂ« tĂ« kthimit nĂ« normalitet, derisa ka theksuar se...
error: Ku po shkon !!