Friday, September 25, 2020
Flower

ARTIKUJT E FUNDIT

Ish-Kryeadministratori Reucker shkruan libër për Kosovën, tregon për raportet me ish-Presidentin Sejdiu

Kur në shtatorin e vitit 2006, gjermani Joachim Reucker, mori pozitën e Kryeadministrarit në Kosovë, deklaratën e parë që pati dhënë është se s’ka...

Futbollisti i super ekipit të Serie A po lufton për jetën

Futbollisti i ri i Atalantas, Andrea Rinaldi, po lufton për jetën pasi ka  pësuar gjakderdhje në tru. Rinaldi, i cili i mbush 20 vjet muajin...

Coronavirusi gjunjëzon edhe sportin

Janë bërë gati dy muaj prejse janë pezulluar aktivitetet sportive në Kosovë dhe ende nuk ka një datë se kur do të vazhdojnë. Sikurse...

Britania vendos rregullin e fortë: Kush hyn në vend do….

Të gjithë udhëtarët që hyjnë në Britani do të karantinohen për dy javë për të parandaluar një valë të dytë të infeksioneve me koronavirus....

SHBA-ja “nuk po ndihmon” në zgjidhjen e mospajtimeve mes Kosovës dhe Serbisë, thotë Albright

Ajo i ka bërë këto komente përgjatë një diskutimi të Komitetit të Dhomës së Përfaqësuesve për Marrëdhënie me Jashtë, të kryesuar nga Eliot Engel,...

Si do të ndryshojë jeta? Qytetarët duhet të zgjedhin mes 4 personave…

Belgjika po përgatitet që të hapet dhe qeveria ka përgatitur masat lehtësuese. Sipas rregullave të reja, qytetarët janë të detyruar të zgjedhin vetëm 4 persona,...

Ja se si ta përdorni limonin për të lehtësuar dhimbjet e gjurit

Limoni është një frut super i fuqishëm. Pikërisht këtu janë disa receta për trajtimin e problemeve të ndryshme shëndetësore. Vetëm përmbajtja e vitaminës C e këtij...

Serbia nga 1 prilli ka eksportuar 15 milionë €, i referohet Kosovës si shtet

15 milionë euro është importi i Serbisë në Kosovë, që nga 1 prilli kur është vendosur reciprociteti me këtë shtet. Zëdhënësi i Doganës, Adriatik...

Tri vjet nga rënia e qeverisë LDK- PDK

Qëndrimi i Partisë Demokratike të Kosovës ishte vendimtar në rastin e mocionit të opozitës. PDK i ka dhënë mbështetje mocionit të opozitës për rrëzimin...

AUV-i gjatë pandemisë ka konfiskuar 90 mijë kilogram produkte ushqimore

Agjencia Ushqimit dhe Veterinarisë (AUV) që nga përhapja e Coronavirusit është mobilizuar që ta ruajë sigurinë ushqimore duke shtuar numrin e inspektimeve në gjithë...

OPINIONE

Çfarë po u ndodh vreshtarëve të Rahovecit?

Një shkrim nga Prof. Ali Dula Këtë vit rrushi është aq i mirë e i shëndosh si asnjë...

Me Marrëveshjen e Washingtonit s’humbi as Kosova e as Serbia, po fitoi veç Amerika!

1. Kur është fjala tek Projektet miliardëshe që i arriti Grennell&Company, midis Serbisë dhe Kosovës është fakt që është hera e parë që kapitali...

ME TĂ‹ LEXUARAT

Rexhep Selimi flet sikur e njeh sëmundjen e depresionit, thotë se i ndjeri Agon Musliu nuk tregoi kur u pyet

Ai ka thënë se sipas informatave nga institucionet që ka marrë, pak minuta para se 26 vjeçari të kryente, siç dyshohet, vetëvrasjen, nga qendra...

Pakoja emergjente, brenda 3 ditësh dalin pagesat edhe për punëtorët tjerë

Që nga 11 prilli patën mundësi të aplikojnë. Deri të hënën, janë afro 34 mijë biznese e 140 mijë punëtorë, që dorëzuan të dhënat,...

Robertit i ndodhi një gjë shumë e keqe, kërkon ndihmën tuaj

Këngëtari i mirënjohur, Robert Berisha ka tash e disa ditë që ka dal nga karantina. Ai ka qëndruar në Qendrën e Studentëve për dy javë...

Hajdari: Afër 920 persona kanë deklaruar se kanë humbur vendin e punës

Ministrja e MEPTINIS-it, Rozeta Hajdari, në emisionin “Raport” në KTV ka folur për fazën e parë të kthimit në normalitet, derisa ka theksuar se...
error: Ku po shkon !!