E diel, 9 Gusht, 2020

ARTIKUJT E FUNDIT

Gjyqësori vështirë t’i kthehet normalitetit para muajit qershor

anë bërë gati dy muaj prej se gjykatat në Kosovë janë duke punuar me kapacitete të kufizuara për shkak të pandemisë së koronavirusit të...

Nga VV përmendin datën 14 qershor për mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme

Sipas saj, i pari i shtetit me vetëdije të plotë ka bërë shkelje kushtetuese duke anashkaluar Lëvizjen Vetëvendosje, si parti fituese në formimin e...

Majlinda Kelmendi sot feston ditëlindjen

Xhudistja Majlinda Kelmendi sot (09 maj, 2020) i mbush 29 vjet. Këtë e ka bërë të ditur trajneri i saj, Driton Kuka, përmes një shkrimi...

Presidenti amerikan i bindur: Kovid 19 do të kalojë pa vaksinë

Presidenti amerikan, Donald Trump, ka thënë se koronavirusi do të kalojë pa asnjë vaksinë. Megjithatë, sipas tij, mund të ketë “disa shpërthime kah viti i...

Kosova po e mposht Koronavirusin çdo ditë: 61 persona të shëruar, vetëm një rast i ri

Sot më 08 maj 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 243 mostra të marra nga Klinika...

Tërmkolli: Antiamerikanizmin që e nxiti Albin Kurti nuk e ka bërë asnjë shqiptar

“Esenca e krejt kësaj që ndodhi ishte dezertimi i Albin Kurtit për të hyrë në bisedime për marrëveshje me Serbinë, e cila do të...

Horoskopi i të shtunës/ Zbuloni surprizat që ka parashikuar fati për ju sot

Dashi Gjatë kësaj dite do të jeni të karikuar me energji. Në dashuri Hëna do ju ndihmojë, ndërsa tensionet do të bien. Mbani parasysh se tradhtia, nuk...

Rritet papunësia në Kanada në nivelin e dytë më të lartë në histori

Së paku dy milionë kanadez kanë humbur vendet e punës gjatë muajit prill, duke shtuar këtu që edhe një milion të tjerë mbetën të...

Më shumë se 271.000 të vdekur nga koronavirusi në botë

Më shumë se  3 896 790 raste infektimi dhe 271 780 të vdekur janë regjistruar në 195 vende dhe territore të botës, që nga fillimi...

Këto janë 10 bakteret që jetojnë në telefonat tonë mobil

Sipas studimeve të shumta, është dalë në përfundimin se në sipërfaqen e celularëve që përdorim gjatë ditës, ndodhen rreth 80% e baktereve më të...

OPINIONE

Leksion nga babai im, për jetën dhe vdekjen!

Dy javë rresht kam përjetuar në spital, 24 orë pa pushim, luftën e babit tim me vdekjen. Më kishte mësuar të flisja, më kish mësuar...

Covid-19 në Kosovë: IKSHP ka dështuar, SHSKUK të jetë më profesionale dhe më transparente

Për disa ditë me radhë në Kosovë po shënohen mbi 200 raste të reja me Covid 19, ndërsa numri i të vdekurve për një...

ME TË LEXUARAT

Rexhep Selimi flet sikur e njeh sëmundjen e depresionit, thotë se i ndjeri Agon Musliu nuk tregoi kur u pyet

Ai ka thënë se sipas informatave nga institucionet që ka marrë, pak minuta para se 26 vjeçari të kryente, siç dyshohet, vetëvrasjen, nga qendra...

Pakoja emergjente, brenda 3 ditësh dalin pagesat edhe për punëtorët tjerë

Që nga 11 prilli patën mundësi të aplikojnë. Deri të hënën, janë afro 34 mijë biznese e 140 mijë punëtorë, që dorëzuan të dhënat,...

Robertit i ndodhi një gjë shumë e keqe, kërkon ndihmën tuaj

Këngëtari i mirënjohur, Robert Berisha ka tash e disa ditë që ka dal nga karantina. Ai ka qëndruar në Qendrën e Studentëve për dy javë...

Hajdari: Afër 920 persona kanë deklaruar se kanë humbur vendin e punës

Ministrja e MEPTINIS-it, Rozeta Hajdari, në emisionin “Raport” në KTV ka folur për fazën e parë të kthimit në normalitet, derisa ka theksuar se...
error: Ku po shkon !!