Wednesday, January 27, 2021
Flower

ARTIKUJT E FUNDIT

Krasniqi: Asnjë pikë nuk na bashkon me Albin Kurtin dhe Vetëvendosjen

“Ne si PSD, ndoshta kemi qenĂ« ndĂ«r tĂ« parĂ«t qĂ« kemi reaguar kundĂ«r njĂ« pĂ«rjashtimi tĂ« tillĂ«, mohimit tĂ« kandidimit nĂ« bazĂ« tĂ« kĂ«tij...

‘Po flet pĂ«r hava’, pĂ«rplasje mes Kastratit tĂ« PDK-sĂ« e Bislimit tĂ« LDK-sĂ«

Debati Ă«shtĂ« nxehur kur Bislimi i ka thĂ«nĂ« Kastratit se PDK-ja nĂ« fushata zgjedhore “gjithmonĂ« ka qenĂ« gjymerte”. “E gjymerte ka qenĂ« nĂ« fushata PDK-ja...

Kur do të vijë në Kosovë vaksina kundër Covid-19?

Kanë mbetur edhe pesë ditë që të fillojë muaji shkurt kur u paralajmërua nga qeveria në detyrë se do të arrijnë vaksinat e para...

Palushi: VetĂ«vendosje mos t’iu drejtohet gjykatave nĂ«se mendon se janĂ« tĂ« kapura

Ai ka thĂ«nĂ« se partia e Albin Kurtit ende s’e ka dhĂ«nĂ« qĂ«ndrimin pĂ«rfundimtar nĂ«se do ta pranojĂ« aktvendimin e fundit tĂ« gjykatĂ«s Kushtetuese...

Learta po i kalon ditët e shtatzënisë tek nëna, shikoni çfarë ka bërë sot

Ajo vazhdon të jetë një prej emrave më të përfolur në publik. Learta i gjithmonë janë paraqitjet e saj ato që e bëjnë tejet të...

Fatmir Limaj tregon a kishte marrëveshje paraprake për një koalicion PDK-Nisma

Ai ka treguar se para shpalljes sĂ« vendimit tĂ« GjykatĂ«s Kushtetuese kishin diskutuar pĂ«r bashkĂ«punim. “Pas shkuarjes sĂ« kryetarit tĂ« partisĂ« ne jemi takuar me...

Pallaska: Vetëvendosje e pa konkurrencë në rajon për propagandë

“VetĂ«vendosje Ă«shtĂ« e pa konkurrencĂ« nĂ« KosovĂ« dhe nĂ« rajon pĂ«r propagandĂ«â€, Ă«shtĂ« shprehur ai. “Ka ardhur koha tĂ« testohet propaganda e tyre. Propaganda nuk...

Kusari-Lila: S’pajtohem me asnjĂ« gjuhĂ« ndaj gruas, qoftĂ« edhe ndaj zonjĂ«s Dakaj

Mimoza Kusari, kandidate për deputete në listën e VV-së, duke komentuar gjuhën ndaj kryetares së Valdete Dakës nga ana e VV-së, ka thënë se...

Pse diaspora e Kosovës nuk voton në ambasada?

Misionet diplomatike në botë shërbejnë edhe si vendvotime për shtetasit të cilët nuk ndodhen fizikisht në shtetin e lindjes, në kohën kur organizohen zgjedhjet.Por,...

PDK në Rahovec: Smajl Latifi po përdor “portalin” e tij “RahoPress” për dezinformim dhe mashtrim të publikut

Pas njĂ« postimi tĂ« bĂ«rĂ« nga njĂ« faqe nĂ« facebook me emrin “RahoPress” e cila thuhet se menaxhohet nga persona tĂ« afĂ«rt me kryetarin...

OPINIONE

ME TË LEXUARAT

error: Ku po shkon !!