E diel, 12 Korrik, 2020

ARTIKUJT E FUNDIT

Lionel Messi apo Cristiano Ronaldo – Ronaldinho dhe Ronaldo më në fund zgjedhin

Legjendat braziliane të futbollit, Ronaldinho dhe Ronaldo, kanë zbuluar se të dy e vlerësojnë Lionel Messin si futbollistin më të mirë të gjitha kohëve...

Raportuesja për Kosovën në PE: Franca, Gjermania dhe Holanda ngadalësuan procesin e liberalizimit

Për shkak të kundërshtimit të fuqishëm të Francës, Gjermanisë dhe Holandës, qytetarët e Kosovës edhe më tutje nuk mund të udhëtojnë pa viza drejt...

Raka tregon si mund të shmanget gjendja e jashtëzakonshme

Mikrobiologu Lul Raka ka thënë se shpallja e gjendjes së jashtëzakonshme në Kosovë, pas shtimit të rasteve me koronavirus, mund të shmanget nëse të...

Ja çfarë parashihet me gjendjen e jashtëzakonshme në Kosovë

Pas rritjes së numrit të personave të infektuar me koronavirus, që shkakton sëmundjen COVID -19, dhe rritjes së numrit të rasteve që kanë përfunduar...

SHBA raporton 851 vdekje të reja nga COVID-19

Numri i rasteve të kofirmuara me koronavirus në SHBA është rritur në 3.293.532, me 72.473 raste të reja të zbuluara gjatë ditës së fundit SHBA...

Haxhiu: U nevojit një muaj për të krijuar kaos dhe për të thënë se po shpallim gjendjen e jashtëzakonshme

Sipas saj, gjendja e jashtëzakonshme do të mund të vinte, në ndonjë rrethanë, vetëm si mosmjaftueshmëri e masave, por jo zëvendësim i vonë i...

Haradinaj-Stublla pezullon të gjitha ‘vendimet jolegjitime të Konjufcës’

Ajo ka treguar se ka krijuar komisionin për vlerësimin dhe analizimin e të gjitha vendimeve të ish-ministrit Konjufca, duke i studiuar ato rast për...

Lëngu i mishit si kurë ideale për shëndetin e zemrës

Në Shqipëri është përdorur shumë, por së fundmi, lëngu i mishit ka marrë edhe më shumë popullaritet. Një studim, të cilit i referohet AgroWeb.org, doli...

Jakup Krasniqi publikon një letër që kishte pasur në plan t’ia dërgonte Haradinajt si Kryeministër, flet fjalë të rënda për Shefin e AAK-së

Krasniqi ka thënë se këtë letër e kishte shkruar në vitin 2018 kur Haradinaj ishte kryeministër, por që të njëjtën nuk e kishte publikuar...

Mbahet aktiviteti “Her World, Her Rules”

  Pandemia me Covid-19 ka bërë që të pezullohen shumë aktivitete sportive në Kosovë, por edhe në mbarë botën. Por, Federata e Basketbollit e Kosovës (FBK)...

OPINIONE

Për apo kundër gjendjes së jashtëzakonshme?

Aspektet shëndetësore Çfarëdo vendimi që merret duhet të analizohet hollësisht nga të gjitha këndvështrimet dhe institucionet relevante duke dhënë të gjithë opusin e mundshëm të...

Vidovdani dhe politika gjenocidale serbe

Tubimi i djeshëm në Gazimestan konfirmoi për të satën herë se mungesa e konflikteve të armatosura nuk nënkupton me automatizëm paqen e qëndrueshme në...

ME TË LEXUARAT

Rexhep Selimi flet sikur e njeh sëmundjen e depresionit, thotë se i ndjeri Agon Musliu nuk tregoi kur u pyet

Ai ka thënë se sipas informatave nga institucionet që ka marrë, pak minuta para se 26 vjeçari të kryente, siç dyshohet, vetëvrasjen, nga qendra...

Pakoja emergjente, brenda 3 ditësh dalin pagesat edhe për punëtorët tjerë

Që nga 11 prilli patën mundësi të aplikojnë. Deri të hënën, janë afro 34 mijë biznese e 140 mijë punëtorë, që dorëzuan të dhënat,...

Robertit i ndodhi një gjë shumë e keqe, kërkon ndihmën tuaj

Këngëtari i mirënjohur, Robert Berisha ka tash e disa ditë që ka dal nga karantina. Ai ka qëndruar në Qendrën e Studentëve për dy javë...

Hajdari: Afër 920 persona kanë deklaruar se kanë humbur vendin e punës

Ministrja e MEPTINIS-it, Rozeta Hajdari, në emisionin “Raport” në KTV ka folur për fazën e parë të kthimit në normalitet, derisa ka theksuar se...
error: Ku po shkon !!