E diel, 12 Korrik, 2020

ARTIKUJT E FUNDIT

Letra të lagura në lavatriçe, truku që ju ndihmon t’i lani rrobat në mënyrën e duhur

Larja e rrobave mund të shndërrohet në makth nëse nuk e bëni atë siç duhet. Larja rregullisht parandalon grumbullimin e rrobave të pista dhe...

Versioni i policisë për mjetin e dyshimtë afër kazermës “Adem Jashari”

Policia e Kosovës ka dhënë detaje lidhur me mjetin e dyshimtë në afërsi të Kazermës ”Adem Jashari”. Një qytetar dyshohet të ketë hasur në një...

Këta dy përbërës të fuqishëm pastrojnë trupin nga viruset dhe helmet

Kanë më shumë proteina se mishi i pulës, mishi i gjedhit dhe vezët. Dhe ajo që është posaçërisht e rëndësishme – këtë proteinë e absorbon...

Vuçiq: Nuk po bisedojmë me askënd, as nuk ka ndonjë ide as ndonjë zgjidhje për Kosovën

Duke folur për akuzat e kundërshtarëve të tij, se ai e njeh pavarësisë e Kosovës. Vuçiq tha se një akuzë e tillë është e kamotshme...

Gjykimi i Besim Beqajt, Mimoza Kusari-Lilës, Nenad Rashiqit, e Dardan Gashit i paqartë për shkak të pandemisë

Gjykata Themelore në Prishtinë e ka caktuar gjykatësin i cili do të gjykojë aferën e hidrocentraleve, ku për korrupsion po akuzohen katër ish-ministra dhe...

Për herë të parë aktorja e njohur shtatzënë

Aktorja e njohur shtatzënë për herë të parë. Çifti i njohur i showbizit, Joe Jonas dhe Sophie Turner janë fotografuar teksa bënin një shëtitje në...

U arrestua sot/ Kush është kreu i grupit të kokainës Klajdi Gjeçi, mik i Emiliano Shullazit

Policia e Tiranës njoftoi sot se kishte arrestuar shtetasin shtetasin Klajdi Gjeçi i shumëkërkuar, me precedent të theksuar kriminal në fushën e narkotikëve, shkatërrimit...

Fitore Pacolli: Nëse krijohet qeveria e re, ajo është antikushtetuese

“Ato parti që votuan për mocion kishin vetëm një qëllim të krijonin një qeveri anti kushtetuese”, tha ajo sot në një intervistë për Radio...

Selman El-Aude flet në telefon me vajzën e tij

Dijetari i njohur Selman el Aude i cili mbahet i arrestuar në izolim prej 2017, ka folur me vajzën e tij nëpërmjet telefonit ku...

Burundi shpall non-grata përfaqsuesin e OBSH-së

Vendi afrikan Burundi, shpalli Përfaqësuesin e Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) dhe 3 ekspertë si “njeri të padëshiruar” në vend dhe i dha afat...

OPINIONE

Për apo kundër gjendjes së jashtëzakonshme?

Aspektet shëndetësore Çfarëdo vendimi që merret duhet të analizohet hollësisht nga të gjitha këndvështrimet dhe institucionet relevante duke dhënë të gjithë opusin e mundshëm të...

Vidovdani dhe politika gjenocidale serbe

Tubimi i djeshëm në Gazimestan konfirmoi për të satën herë se mungesa e konflikteve të armatosura nuk nënkupton me automatizëm paqen e qëndrueshme në...

ME TË LEXUARAT

Rexhep Selimi flet sikur e njeh sëmundjen e depresionit, thotë se i ndjeri Agon Musliu nuk tregoi kur u pyet

Ai ka thënë se sipas informatave nga institucionet që ka marrë, pak minuta para se 26 vjeçari të kryente, siç dyshohet, vetëvrasjen, nga qendra...

Pakoja emergjente, brenda 3 ditësh dalin pagesat edhe për punëtorët tjerë

Që nga 11 prilli patën mundësi të aplikojnë. Deri të hënën, janë afro 34 mijë biznese e 140 mijë punëtorë, që dorëzuan të dhënat,...

Robertit i ndodhi një gjë shumë e keqe, kërkon ndihmën tuaj

Këngëtari i mirënjohur, Robert Berisha ka tash e disa ditë që ka dal nga karantina. Ai ka qëndruar në Qendrën e Studentëve për dy javë...

Hajdari: Afër 920 persona kanë deklaruar se kanë humbur vendin e punës

Ministrja e MEPTINIS-it, Rozeta Hajdari, në emisionin “Raport” në KTV ka folur për fazën e parë të kthimit në normalitet, derisa ka theksuar se...
error: Ku po shkon !!