E diel, 12 Korrik, 2020

ARTIKUJT E FUNDIT

Njihuni me katër “mjeshtërit” më të ri në vend

Granit Ukaj, Agan Asllani, Dardan Gashi dhe Blendi Sadiku, janë katër aktorët më të pëlqyer të momentit. Me personazhet e tyre në seriale të ndryshme...

Për apo kundër gjendjes së jashtëzakonshme?

Aspektet shëndetësore Çfarëdo vendimi që merret duhet të analizohet hollësisht nga të gjitha këndvështrimet dhe institucionet relevante duke dhënë të gjithë opusin e mundshëm të...

Kreu i OBSH-së nuk mbante lotët – tha se ‘ne nuk mund ta mposhtim COVID-19 të ndarë’

Drejtori i Përgjithshëm i Organizatës Botërore të Shëndetit, Tedros Adhanom Ghebreyesus, u lut për unitet ndërkombëtar për të luftuar pandeminë shkatërruese të botës, në...

​Veseli solidarizohet me familjen Buzhala

Veseli përmes një statusi në Facebook, ka shprehur ngushëllime për vdekjen e Bashorit, ndërsa ka bërë thirrje për kujdes të shtuar. Ky është statusi i...

​Thaçi nga Prekazi: Dielli do të lindë përsëri

Thaçi ka thënë se ka ardhur këtu për të nderuar komandantin legjendar Adem Jashari dhe të gjithë luftëtarët e UÇK-së. Ai nga Prekazi ka thënë...

Raportohen në Polici dy faqet e militantëve të VV-së që po përhapin “Fake News”

Përhapja e lajmeve të rreme në Facebook tanimë është bërë shqetësim i madh, kështu edhe sot në Policinë e Kosovës janë raportuar dy faqe...

Nesër mbahet video-takimi Hoti-Vuçiq

Ky video-takim, sipas njoftimit të EEAS, pritet të fillojë në ora 10:00. “Dialogu Beograd-Prishtinë i lehtësuar nga Bashkimi Evropian do të rifillojë në Bruksel në...

Deputeti që sot doli pozitiv me Covid-19, dje ishte prezent në seancën e Kuvendit

Gjithashtu, Selmanaj ka thënë për Express se dje ka qenë prezent në seancën e Kuvendit. “Po, dje kam qenë prezent në seancën e Kuvendit”, ka...

Vdes nga Koronavirusi babai i Berat Buzhalës

Gazetari Berat Buzhala ka bërë të ditur se sot ka ndërruar jetë babai i tij Bashor Gege Buzhala, ne moshen 72 vjecare. Vdekja e tij...

Zogaj: Osmani në linjë me Kurtin, kur të jesh në linjë me të gjithçka të falet

Ai në rrjetin social Facebook ka shkruar: Kur Aida Derguti kishte shprehur një pakënaqësi ndaj Albinit, feministët turbo-folke e patën pranuar pa pikë shqetësimi që...

OPINIONE

Për apo kundër gjendjes së jashtëzakonshme?

Aspektet shëndetësore Çfarëdo vendimi që merret duhet të analizohet hollësisht nga të gjitha këndvështrimet dhe institucionet relevante duke dhënë të gjithë opusin e mundshëm të...

Vidovdani dhe politika gjenocidale serbe

Tubimi i djeshëm në Gazimestan konfirmoi për të satën herë se mungesa e konflikteve të armatosura nuk nënkupton me automatizëm paqen e qëndrueshme në...

ME TË LEXUARAT

Rexhep Selimi flet sikur e njeh sëmundjen e depresionit, thotë se i ndjeri Agon Musliu nuk tregoi kur u pyet

Ai ka thënë se sipas informatave nga institucionet që ka marrë, pak minuta para se 26 vjeçari të kryente, siç dyshohet, vetëvrasjen, nga qendra...

Pakoja emergjente, brenda 3 ditësh dalin pagesat edhe për punëtorët tjerë

Që nga 11 prilli patën mundësi të aplikojnë. Deri të hënën, janë afro 34 mijë biznese e 140 mijë punëtorë, që dorëzuan të dhënat,...

Robertit i ndodhi një gjë shumë e keqe, kërkon ndihmën tuaj

Këngëtari i mirënjohur, Robert Berisha ka tash e disa ditë që ka dal nga karantina. Ai ka qëndruar në Qendrën e Studentëve për dy javë...

Hajdari: Afër 920 persona kanë deklaruar se kanë humbur vendin e punës

Ministrja e MEPTINIS-it, Rozeta Hajdari, në emisionin “Raport” në KTV ka folur për fazën e parë të kthimit në normalitet, derisa ka theksuar se...
error: Ku po shkon !!