Saturday, January 16, 2021
Flower

ARTIKUJT E FUNDIT

Bajra: Stërvituni në shtëpi para rikthimit në palestra

Sportistët njihen për karakterin fitues dhe që nuk dorëzohen në asnjë moment. Kjo kërkohet nga ata, në këto momente jo të lehta për sportin...

Zëvendëskryeministri belg në situatë të sikletshme, nuk di se si duhet ta vendosë maskën mbrojtëse

ZĂ«vendĂ«skryeministri belg Koen Geens, ka gjetur veten nĂ« njĂ« situatĂ« tĂ« palakmueshme – nuk ka ditur ta vendosĂ« maskĂ«n mbrojtĂ«se nĂ« fytyrĂ«. E natyrisht sĂ«...

Pasojat e coronavirusit, martohen pa prezencĂ«n e dasmorĂ«ve – dyshja e transmetojnĂ« ceremoninĂ« ‘live’ nĂ« Facebook

Pasojat e coronavirusit po vazhdojnë të ndjehen në çdo aspekt të jetës, duke filluar nga shëndeti, puna e deri te fati i jetës. Kështu ka...

Gazeta Le Monde: Koronavirusi solli fundin e rendit botĂ«ror, dhe ‘fundin’ e rolit udhĂ«heqĂ«s botĂ«ror tĂ« SHBA-sĂ«

Sipas një artikulli të botuar në gazetën franceze Le Monde, pandemia e re koronavirus solli fundin e rendit botëror të vendosur pas Luftës së...

Klubi i njohur evropian insiston për Rashicën

Ylli kosovar, i cili shkëlqeu në dy sezonet e fundit në Gjermani, është bërë objektiv i klubeve të njohura evropiane Borussia Dortmundi e ka rikthyer...

Neymar refuzon ofertë 100 milionëshe

Neymar e ka refuzuar një ofertë prej 100 milionë eurosh nga skuadra Paris Saint-Germain. Sipas Mundo Deportivo, kjo ofertë është refuzuar nga ylli brazilian pasi...

Skuadra gjermane ende në kërkim të kriminelëve të luftës së  Dytë Botëror

Edhe pse Lufta e Dytë Botërore mbaroi pothuajse 75 vjet më parë, gjuetia për kriminelët nazsitë të luftës vazhdon, teksa një njësi speciale lufton...

Policia arreston 23 persona që shkelën vendimin e qeverisë

Gjatë së dielës 23 persona janë arrestuar nga Policia e Kosovës për shkelje të vendimit të qeverisë. Qytetarët e Kosovës vazhdojnë të mos respektojnë në...

Gjendet e vdekur një grua në Mitrovicë

Një grua është gjetur e vdekur në banesën e saj në Mitrovicë, njofton policia në raportin 24 orësh. Rasti ka ndodhur mbrëmjen e së dielës...

Rama publikon videon nga stadiumi i ri i Kukësit: Për ata që thonin se ishte një mashtrim 3D

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga projekti dhe punimet e stadiumit të ri të Kukësit. Rama thotë se ky është një selam për...

OPINIONE

ME TË LEXUARAT

error: Ku po shkon !!