Haradinaj: Në programin tonë përfshihen 1 miliard euro për rimëkëmbje

haradinaj:-ne-programin-tone-perfshihen-1-miliard-euro-per-rimekembje

Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe kandidati për president të vendit, ka thënë se programi i kësaj partie parasheh një fond prej 1- miliard euro për rimëkëmbje ekonomike. Ai ka thënë se zgjedhjet e 14 shkurit janë ndryshe nga të tjerat për shkak të zhvillimeve që kanë ndodhur, por edhe për faktin se nga këto zgjedhjeve përveç, Qeverisë, Kuvendit, do të ketë edhe President të ri.

Source