Tre tërmete brenda pak orëve, ku ishte lëkundja e radhës në Greqi

tre-termete-brenda-pak-oreve,-ku-ishte-lekundja-e-radhes-ne-greqi

Një tërmet me magnitudë 4.2 të shkallës rihter goditi pak më parë Greqinë duke shkaktuar shqetësim në vend pasi kjo është goditja e tretë e fortë pas tërmeteve të mbremshëm.

Mediat raportojnë se lëkundjet u ndjenë në 11:40 me orën lokale në zonën e Aigios dhe nuk raportohet për dëme materiale.

Natën e shkuar, Greqia u trondit nga dy tërmete, njëri 4.7 dhe tjetri 4.4 të shkallës rihter. /abcnews.al

 

The post Tre tërmete brenda pak orëve, ku ishte lëkundja e radhës në Greqi appeared first on Rahovecnews.net.