Çavushoglu: Armenia po kryen krime lufte

cavushoglu:-armenia-po-kryen-krime-lufte

Ministri i Jashtëm i Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu deklaroi se Armenia vazhdon të kryejë krime lufte dhe të masakrojë civilët, transmeton Kosova Post.

Në një postim nga llogaria e tij në Twitter, Çavuşoğlu vuri në dukje se Armenia po vret njërëz të pafajshëm pa bërë dallim edhe për fëmijët.

“Armenia vazhdon të kryejë krime lufte dhe të masakrojë civilët. Heshtja ndaj kësaj mizorie do të thotë të bëhesh partner në këto vrasje”, tha Çavuşoğlu.

Ministri Çavuşoğlu thekson se “Ata që nuk marrin mësime nga njerëzimi do të japin llogari për krimet që kanë kryer. Ne jemi gjithmonë pranë Azerbajxhanit vëlla”. (AA)

The post Çavushoglu: Armenia po kryen krime lufte appeared first on Rahovecnews.net.