India raporton numër rekord të infektuarish në një ditë, regjistrohen 95 735 raste të reja

india-raporton-numer-rekord-te-infektuarish-ne-nje-dite,-regjistrohen-95-735-raste-te-reja

India njoftoi të enjten shifra rekord në infeksione të reja të koronavirusit dhe vdekjeve, duke marrë në konsideratë edhe numrin e rasteve të kaluara 4.4 milionë, treguan shifrat e Ministrisë së Shëndetësisë.

Në 24 orët e fundit, 95 735 infeksione të reja u zbuluan, me 1 172 vdekje që llogariten si shifrat më të larta të vdekshmërisë njëditore në më shumë se një muaj, për ta tejkaluar numrin e vdekjeve në total nga Covid-19 në 75 000 individë.

Infeksionet po rriten më shpejt në Indi se kudo tjetër në botë dhe Shtetet e Bashkuara janë i vetmi komb i prekur më keq se shteti indian.

The post India raporton numër rekord të infektuarish në një ditë, regjistrohen 95 735 raste të reja appeared first on Rahovecnews.net.