‘Kina me Bidenin’

‘kina-me-bidenin’

Presidenti Donald Trump ka folur gjatë një konference për media për shkëputjen e ekonomisë amerikane nga Kina. Shefi i Shtëpisë së Bardhë ka thënë se SHBA-ja humb miliarda dollarë nga Kina.

Ai ka thënë se sikur amerikanët të mos i kishin këto marrëdhënie me ekonominë kineze, këto para do të ngeleshin në Shtetet e Bashkuara.

Trumpi është munduar gjithashtu ta lidhë me Kinën edhe rivalin demokrat për president, Joe Biden.

Në kohën kur fushata presidenciale amerikane po arrin në kulmin e saj, Trumpi ka thënë se Kina dëshiron fitoren e Bidenit.

Dhe nëse demokrati i fiton zgjedhjet e 3 nëntorit, atëherë, sipas Trumpit, Kina do të zotërojë Shtetet e Bashkuara.koha

The post ‘Kina me Bidenin’ appeared first on Rahovecnews.net.