Doli një herë pa maskë dhe u infektua me koronavirus, aktorja e njohur ka një mesazh për të gjithë

doli-nje-here-pa-maske-dhe-u-infektua-me-koronavirus,-aktorja-e-njohur-ka-nje-mesazh-per-te-gjithe

Aktorja e njohur Anna Camp është infektuar me koronavirus

Camp thotë se e kontraktoi COVID-19 pasi nuk kishte vendosur maskë në publik një herë.

Anna Camp thotë se ajo beson që ajo kontraktoi COVID-19 pasi nuk kishte vendosur maskë në publik një herë, shkruan CNN, transmeton lajmi.

Aktorja konfirmoi lajmin për ndjekësit e saj të martën në Instagram.

“Përshëndetje miq … Ndjeva se ishte përgjegjësia ime të ndajë se unë përfundova duke marrë COVID-19. Që atëherë jam testuar negative, por isha jashtëzakonisht e sëmurë për më shumë se tre javë dhe ende kam simptoma të gjata. Unë isha tepër e sigurt. Unë kam vendosur maskë. Kam përdorur dezinfektues të duarve. Një herë, kur bota po fillonte të hapet, vendosa të heq dorë nga maskat e mia një herë në publik. Dhe unë përfundova ta merrja atë”, shkroi Camp. “Unë besoj se mund të ketë qenë për shkak të asaj kohe”.

Ajo vazhdoi të diskutojë se si ishte të kesh këtë virus.

“Njerëzit janë duke thënë se është si të kesh grip, por unë kam pasur grip dhe kjo nuk është absolutisht ashtu. Paniku i kontraktimit të një virusi që është në thelb i pa mjekueshëm dhe është aq i ri sa askush nuk e njeh dëmin e pariparueshëm për një kohë të gjatë ndaj sistemit tuaj imunitar është pabesueshme stresuese”, tha ajo.

“Humbja e plotë e ndjenjës së nuhatjes dhe shijes pa e ditur se kur ose edhe nëse do të kthehen është jashtëzakonisht disorientuese. Unë jam duke nuhatur vetëm rreth 30 përqind nga ajo që bëja përpara. Simptoma të tjera të vazhdueshme janë (një muaj më vonë) marramendje, lodhje ekstreme , sinuset e prekura, stomaku i mërzitur, të vjella dhe ethe. Unë jam me fat. Sepse nuk vdiqa “, përfundoi ajo.

Aktorja u bëri thirrje të tjerëve që të mbanin maskë.

“Ju lutemi të jeni të sigurt. Le të bëjmë të gjithë pjesën tonë dhe të vendosim një maskë. Unë nuk dua që asnjë prej jush të kalojë atë që kalova unë. Edhe pse është një gjë e vogël, ajo mund të ketë një ndikim të madh, dhe është kaq tepër e jashtëzakonshme lehtë për tu bërë “,