Sunday, February 28, 2021
Flower
Ballina Lajmet Lajmet nga Bota Kalifornia raporton rreth 11 mijë raste të reja nga coronavirusi

Kalifornia raporton rreth 11 mijë raste të reja nga coronavirusi

kalifornia-raporton-rreth-11-mije-raste-te-reja-nga-coronavirusi

Kalifornia raportoi rreth 11,800 raste nga coronavirusi brenda 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e përgjithshëm në 400 mijë.

Sipas mediave të huaja, përcjell Telegrafi, kjo është hera e parë që vendi raportoi mbi 10 mijë raste nga virusi.

Në anën tjetër, Florida konfirmoi më shumë se 10 mijë raste të reja për gjashtë ditë radhazi, pasuar me Teksasin e cila konfirmoi po ashtu 10 mijë të infektuar brenda një dite.

Bëhet e ditur se numri i përgjithshëm i të infektuarve në SHBA, u rrit në 3.8 milionë, ndërsa 140 mijë persona kanë ndërruar jetë.

Lidhur me këtë rast, Guvernatori i Kalifornisë, Gavin Newsom, mori vendim për mbylljen e bizneseve në vend.

Përveç bareve, ai urdhëroi që restorantet, kinematë, kopshtet zoologjike dhe muzetë të ndërpresin operimet e brendshme. Ndërkaq, palestrat, kishat dhe sallonet e bukurisë duhet të mbyllen në 30 qarqet më të goditura.

The post Kalifornia raporton rreth 11 mijë raste të reja nga coronavirusi appeared first on Rahovecnews.net.

error: Ku po shkon !!