Gashi i PDK-së i reagon burrit të Albulena Haxhiut: Keni arsye që të turpëroheni, ju banda e Kurtit

gashi-i-pdk-se-i-reagon-burrit-te-albulena-haxhiut:-keni-arsye-qe-te-turperoheni,-ju-banda-e-kurtit

Më tutje, Gashi i PDK-së ka numëruar një varg gjërash për të cilat aludon se i ka bërë i pari i Lëvizjes Vetëvendosje.

Ky është postimi i tij:

Alban Krasniqi i VV-së
Ne nuk ishim injorant, ishim dhe jemi krenarë me Presidentin dhe të kaluarën e tij!
E pritën, veteran, familiar të dëshmorëve, invalid, familiarë të t’zhdukurve!
Nuk ishin injorant, por liridashës.
Problemi është se nuk mund të pranoni një fakt ju banda e Kurtit!?
1) Sepse, Thaçi nuk është i martuar me një të huaj, jo qytetare e zakonshme, që s’dihet ku e ka kokën dhe kush e përdorë(shërbimet)
2) As nuk i ra në dorë Serbisë për të dhënë intervista të lejuara nga Milosheviçi!
3) As nuk qe i priviligjuar që t’lirohet me nënshkrim të Koshtunicës, kohën kur atdhedashësit si Ukshin Hoti vritëshin në burgje!
4) As nuk ka flirtruar me vajza të ministrave të Milosheviçit!
5) As, nuk është pirë me raki rrushi me shefa të sigurimit të serbisë në Binçë! (Lexo raportet zyrtare të policisë edhe pyeti bashkë-udhëtaret)
6) As nuk ka dhënë deklarat në gjuhën Serbe kundër bartësve të UÇK-së!
7) As nuk ka rrezikuar ekzistencen e qenies shqiptare duke hyrë në konflikt me SHBA!
8) As ska bërë pērpjekje për të futur gazin Rus në Kosovë, përmes Haki Abazit!
9) As s’ka tentuar që telekomin e Kosovës t’ia jap Serbisë!
10) Thaçi dhe Grenell nuk dinin për akuzat e prokurorit, por e dinte vetëm Vuçiç-Putin- Kurti!
11) Rezolutën për UÇK, vetëm banda e Kurtit dhe Lista Serbe nuk e votuan me urdhër të Albin Kurtit!

Keni arsye që të turpëroheni, ju banda e Kurtit!