Të hënën rifillojnë testimet për patentë-shoferë, Abrashi thotë se procesi monitorohet nga MPB-ja

te-henen-rifillojne-testimet-per-patente-shofere,-abrashi-thote-se-procesi-monitorohet-nga-mpb-ja

Që nga marsi, asnjë kandidat që ka aplikuar për marrjen e patentë-shoferit nuk ka mundur të hyjë në provim teorik dhe praktik, për shkak të përhapjes së Coronavirusit në Kosovë. Mirëpo, që nga e hëna ata do të kenë mundësi që të përfundojnë procesin që kishin nisur më parë. Këtë e ka bërë të ditur ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi. Abrashi për Rahovec Newse thotë se me lehtësimin e…

Source