Rekord i ri në SHBA, rreth 68 mijë raste të reja me COVID-19 në 24 orë

rekord-i-ri-ne-shba,-rreth-68-mije-raste-te-reja-me-covid-19-ne-24-ore

Tjetër rekord rastesh të reja me koronavirus në SHBA. Në 24 orët e fundit janë regjistruar 67.632 raste të reja më COVID-19 duke e çuar rreth 3, 5 numrin total më saktë, 3,497,847.

Sipas të dhënave të John Hopkins University numri i të vdekurve në SHBA nga koornavirusi i ka kaluar 137 mijë, janë 137.357.

Ndërsa në botë numri i të infektuarve me covid-19 13,554,477 nga të cilët kanë vdekur 584,124 persona. Të shëruarit që prej nisjes së pandemisë së koronavirusit janë 7.531.380 persona.

Pas SHBA së vjen Brazili me 1,966,748 raste nga të cilët kanë vdekur 75,366 persona. Më pas është India me 968,857 dhe 24,914 të vdekur.

The post Rekord i ri në SHBA, rreth 68 mijë raste të reja me COVID-19 në 24 orë appeared first on Rahovecnews.net.