Haxhi Shala e thyen NISMA-n e Fatmir Limajt edhe në Prizren

haxhi-shala-e-thyen-nisma-n-e-fatmir-limajt-edhe-ne-prizren

E në gjithë këtë po “përforcohet” AAK-ja e Ramush Haradinajt, ku edhe do ta vazhdojë aktivitetin politik Haxhi Shala.

Ky i fundit po e thyen ish-partinë e tij edhe në Prizren, pasi kryetari i nëndegës së NISMA-s në Korishë, Benik Bobaj, ka dhënë dorëheqje, duke thënë se gjithmonë do të rreshtohet kah Shala.

Postimi i Bobajt në Facebook pa ndërhyrje:

Gjithmonë veq me qet burrë ka me kon, ka shkon ky NA… mas tij…

E sa për dorheqje ska nevojë me folë…prej krejt pozitave politike jap dorheqje si kryetarë i nëndegës së NISMËS..fsh..Korishë dhe anëtarë i kryesisë në Prizren..

Ju prift e mbara ata që mirren me politikë…

Suksese..