VV nuk voton, miratohet Rezoluta për mbrojtjen e vlerave të popullit të Kosovës

vv-nuk-voton,-miratohet-rezoluta-per-mbrojtjen-e-vlerave-te-popullit-te-kosoves

Rezoluta e propozuar nga deputetja e koalicionit AKR-Nisma ka arritur të miratohet, shkruan Rahovecnews.net.

Me 61 vota për, asnjë kundër dhe asnjë abstenim, Kuvendi nuk e ka miratuar rezolutën për unitetin politik.

Lëvizja Vetëvendosje nuk ka votuar fare për këtë rezolutë pasi kanë kërkuar harmonizim të saj ose propozim të një rezolute të re të hartuar nga vet VV-ja. /Rahovecnews.net/