Lajçak aktivizohet edhe më tepër para takimit të Brukselit, takohet me Steinmeier, Mass dhe këshilltarin e Merkelit

lajcak-aktivizohet-edhe-me-teper-para-takimit-te-brukselit,-takohet-me-steinmeier,-mass-dhe-keshilltarin-e-merkelit

Lajcak ka thënë se në këto takime ka diskutuar për dialogun e ndërmjetësuar nga Bashkimi Evropian, për takimin e 12 korrikut në Bruksel dhe gjithashtu edhe për Samitin e Parisit që do të mbahet me 10 korrik.

“Diskutime të thella me presidentin Steinmeier, Ministrin e Jashtëm, Heiko Mass, dhe këshilltarin për politikë të jashtme të kancelares gjermane, Hecker. Folëm për dialogun e ndërmjetësuar nga BE, rëndësinë e takimit të parë të nivelit të lartë me 12 korrik, pas Samitit të Parisit më 10 korrik”, ka shkruar Lajçak. /Rahovecnews.net/