Sot në Kosovë humbën jetën nga Koronavirusi tre persona

sot-ne-kosove-humben-jeten-nga-koronavirusi-tre-persona

Një 83 vjeçare nga komuna e Fushë Kosovës ka ndërruar jetë sot pasi është prekur nga virusi Covid-19. Kjo është vdekja e tretë e konfirmuar sot nga pandemia. E ndjera ishte në vetëizolim shtëpiak dhe kishte edhe sëmundje tjera shoqëruese.

Të hënën po ashtu një i moshuar nga Podujeva vdiq, ndërsa një tjetër e moshuar nga Gjakova raportohet se kishte vdekur nga një tjetër sëmundje, ndërsa pas vdekjes rezultoi pozitive edhe në testin për COVID-19.

The post Sot në Kosovë humbën jetën nga Koronavirusi tre persona appeared first on Lajmet e Fundit – RahovecNews.