Policia kërkon ndihmë për arrestimin e një të dyshuari për vjedhje

policia-kerkon-ndihme-per-arrestimin-e-nje-te-dyshuari-per-vjedhje

Policia e Kosovës po kërkon ndihmën e qytarëve për arrestimin e një të kërkuari për veprat penale “vjedhje e rëndë” dhe “vjedhje”. Bëhet fjalë për 27-vjecarin, Elsadet Jefkaj, i lindur në Gjermani.

Përmes një komunikate drejtuar mediave, Drejtoria Rajonale e Policisë në Pejë ka bërë me dije se ka siguruar urdhëresën për publikimin e fotos me shënime tjera të personit të kërkuar me qëllim lokalizimin dhe rrjedhimisht arrestimin e tij.

“Policia e Kosovës kërkon nga qytetarët e Republikës së Kosovës që kushdo që ka informacion për vendndodhjen e personit të dyshuar në foton e bashkangjitur, të lajmërojë Policinë e Kosovës apo të lajmërohet në stacionin më të afërt policor”, thuhet në komunikatë./