Zyrtare: Real Madridi konfirmon shitjen e Achraf Hakimit te Interi

zyrtare:-real-madridi-konfirmon-shitjen-e-achraf-hakimit-te-interi

Është zyrtarizuar më në fund marrëveshja mes Inerit dhe Real Madridit për mbrojtësin maroken Achraf Hakimi.

Pas dy viteve të kaluara si i huazuar në Borussia Dortmund, Hakimi është shitur përfundimisht te Interi.

Lajmi është konfirmuar nga faqja zyrtare e Real Madridit për shitjen e lojtarit.

“Real Madrid dhe Inter Milan kanë rëndë dakord për shitjen e Achraf Hakimit”.

“Klubi dëshiron ta falënderojë Achrafin për të gjitha këto vite përkushtim, profesionalizëm dhe sjellje shembullore që kur erdhi në akademinë tonë në vitin 2006 dhe i uron fat të mirë në fazën e tij të re”, thuhet në njoftimin e Real Madridit.

Hakimi do t’i bashkohet Interit për 40 milionë euro, ndërsa Neroazzurët do të paguajnë edhe pesë milionë të tjera bonuse.

Lojtari ka nënshkruar kontratë afatgjate me Interin deri në qershor të vitit 2025.

The post Zyrtare: Real Madridi konfirmon shitjen e Achraf Hakimit te Interi appeared first on RahovesNews.