Rasti i parë në Shqipëri, foshnja del pozitive me covid19, shtrohet në spital

rasti-i-pare-ne-shqiperi,-foshnja-del-pozitive-me-covid19,-shtrohet-ne-spital

Ditën e sotme raportohet se një foshnjë rreth një muajsh e gjysmë ka rezultuar pozitiv me koronavirus në Shqipëri.

Dyshohet se fëmija eshte infektuar nga e ëma, nderkohë që përgjigja e tamponit ka dalë pozitive.

Ky është rasti i parë në Shqipëri që kemi një foshnjë të shtruar në spital për shkak të koronavirusit.

Sipas kanaleve informative foshnja ndodhet tek pavioni Covid në Pediatri. Derisa gjendja e tij të stabilizohet dhe t’i bjerë temperatura ai do të qëndrojë aty.

The post Rasti i parë në Shqipëri, foshnja del pozitive me covid19, shtrohet në spital appeared first on Lajmet e Fundit – RahovecNews.