Novak Gjokoviq dhe gruaja e tij rezultojnë negativë në testin për koronavirus

novak-gjokoviq-dhe-gruaja-e-tij-rezultojne-negative-ne-testin-per-koronavirus

Kampioni botëror në tenis, Novak Gjokoviq dhe bashkëshortja e tij, Jelena kanë rezultuar negativë në testin për Covid-19. Kjo u tregua nga rezultatet e fundit të testit që ata e kryen në Beograd.

Novak dhe Jelena nuk kanë simptoma të virusit dhe ata e bënë testin me marrëveshje paraprake me mjekët.

10 ditët e mëparshme, që nga kthimi nga Zadari, Gjokoviqët i kanë kaluar në izolim, duke ndjekur të gjitha protokollet dhe masat e sigurisë në lidhje me Covid-19, raporton Danas, transmeton Klan Kosova.

Novak Gjokoviq kishte rezultuar pozitiv në testin për koronavirus, lajm ky të cilin e kishte bërë të ditur më 23 qershor.

Tenisti Novak Gjokoviq rezulton pozitiv me koronavirus