Istogasi i gjuan me armë disa persona, paraprakisht po qëndronte me ta në një kafene

istogasi-i-gjuan-me-arme-disa-persona,-paraprakisht-po-qendronte-me-ta-ne-nje-kafene

Një gjuajtje me armë zjarri ka ndodhur sot në orët e para të mëngjesit në Istog.

Me datё 01.07.2020 rreth orёs 03:30, Policia e Kosovës, Stacioni Policor Istog, ёshtё informuar se ne fshatin Orroberd-Istog, kishte të shtëna me armë zjarri, nga njё person i dyshuar i cili kishte shtёnё disa herё nё drejtim tё disa personave tё cilёt ishin duke qëndruar nё njё lokal.

Njësitet relevante tё Stacionit Policor Istog menjëherë iu kanë përgjigjur vendit tё ngjarjёs, ёshtё berё sigurimi i vendngjarjes, nga viktimat e rastit tё cilёt nuk kanё pёsuar lëndime ёshtё kuptuar se i dyshuari se pari ka qëndruar me viktimat dhe pas njё fjalosje ne mes veti i dyshuari ka shkuar nё shtëpi ka marrё armёn dhe ka shti nё drejtim tё viktimave.

Njësitet Policore kanë arritur ta arrestojnë personin e dyshuar:

F.M. i lindur me 1988 m/k/sh.

Policia e Kosovës nё koordinim me Prokurorin e shtetit, kanё bastisur shtëpinë e tё dyshuarit, dhe gjatё bastisjёs është gjetur dhe konfiskuar arma (pistoleta) ‘Vzor’ kal. 7.65 mm, njё (1) karikator i sё njejtёs arme dhe njё (1) fishek kal. 7.65mm. Personi i dyshuar është intervistuar dhe me vendim tё Prokurorit tё shtetit personi i dyshuar ёshtё dërguar nё ndalim prej 48- orёsh.