Juventusi bën detyrën pa problem ndaj Genoas

juventusi-ben-detyren-pa-problem-ndaj-genoas

Juventus është kthyer me pikë të plota nga udhëtimi te Genoa, duke fituar 1:3 në stadiumin ‘Luigi Ferraris’, në ndeshjen e xhiros së 29-të të Serie A.

Pjesa e parë e kësaj ndeshje, pavarësisht disa rasteve të mira, nuk solli gola, dhe katër të tillë u panë në pjesën e dytë.

Paulo Dybala zhbllokoi ndeshjen, kur në minutën e 50’ shënoi për 0-1. Cristiano Ronaldo shtatë minuta më vonë, me një goditje të fortë, shënon një gol të bukur, për 0-2.

Goli i mbrëmjes u shënua nga Douglas Costa, që i dhuroi një “magji” kësaj ndeshje, kur shënoi në minutën e 73’.

E gjitha që bënë vendasit, ishte një gol i Andrea Pinamonti në minutën e 76’.

Pas 29 ndeshjeve, Juventus numëron 72 pikë, katër më shumë se Lazio e vendit të dytë. Në xhiron e ardhshme, skuadra e Maurizio Sarrit zhvillon derbin kundër Torinos.

The post Juventusi bën detyrën pa problem ndaj Genoas appeared first on RahovesNews.