Ish kryeministri francez dënohet me 5 vjet burg ndersa gruaja e tij me 3 vjet burg

ish-kryeministri-francez-denohet-me-5-vjet-burg-ndersa-gruaja-e-tij-me-3-vjet-burg

Ish kryeministri francez François Fillon dhe gruaja e tij morën dënime me burg për korrupsion në skandalin e quajtur “PenelopeGate”, transmeton Kosova Post.

Politikani konservator u dënua për korrupsion me 5 vjet burg, ndërsa gruaja e tij me 3 vjet burg.

Ish kryeministri francez François Fillon, pagoi rreth 831 mijë euro gruas së tij për një “pozicion pune të rremë”, dhe skandali në fjalë e çoi në humbjen e shanseve të politikanit, i cili u propozua për presidencë në 2017-ën./KosovaPost/.

The post Ish kryeministri francez dënohet me 5 vjet burg ndersa gruaja e tij me 3 vjet burg appeared first on Rahovecnews.net.