Penaltia e vitit u shënua dje në Bundesligë (VIDEO)

penaltia-e-vitit-u-shenua-dje-ne-bundeslige-(video)

Andrej Kramaric ofroi spektakël dje në fitoren e Hoffeinheim ndaj Borussia Dortmund.

Kramaric shënoi 4 gola ndaj skuadrës së Favre, atje ku ishte protagonist absolut i takimit.

Por ajo çfarë ra në sy më së shumti ishte penalltia e ekzekutuar nga Kramaric. Lojtari i Hofenheimit e goditi penalltinë pa e parë topin fare dhe në fund shënoi.

Një gol që nuk e shohim shpesh duhet thënë ky i Kramaricit që kompletoi ndeshjen fantastike të tij.

The post Penaltia e vitit u shënua dje në Bundesligë (VIDEO) appeared first on RahovesNews.