Ministri Krasniqi: Si e la MTI-në ministrja e VV-së, luksi i Endrit Shalës për stafin do të ndalet 

ministri-krasniqi:-si-e-la-mti-ne-ministrja-e-vv-se,-luksi-i-endrit-shales-per-stafin-do-te-ndalet 

Krasniqi në një intervistë për Rahovecnews.net ka thënë se lokalet e Prishtinës janë duke u inspektuar lidhur me zbatimin e masave ndaj COVID-19, por është ankuar se ka mungesë të inspektorëve.

Duke folur për ministren e VV-së, Rozeta Hajdari, e cila qendroi në këtë ministri veç 50 ditë, Krasniqi tha se nuk ka parë asnjë përparim lidhur me udhëheqjen e saj, duke thënë se ministria kishte mbetur ashtu si e kishte lënë Endrit Shala.

Mirëpo, duke parë se as në kohën e Endrit Shalës kjo ministri nuk kishe lulëzuar, pasi stafi i tij kishte bërë shpenzime enorme duke udhëtuar, ministri i ri u zotua se luksi do të ndalet.

Me ministrin u diskutua edhe për mbrojtjen e konsumatorëve që po përballen më produkte të cilësisë së dobët?

A synon të sjell investitor të mëdhenj në Kosovë, si Coca Cola dhe McDonald’s?

Strategjia e tij për cilësinë e mirë të naftës?

Si do t’ia largoi petkun politik zonave ekonomike? /Rahovecnews.net/

Ministri i ri i Tregtisë: Si e gjeta MTI-në nga udhëheqja e ministres së VV-së, luksi i Endrit Shalës për stafin do të ndalel

Ministri i ri i Tregtisë: Si e gjeta MTI-në nga udhëheqja e ministres së VV-së, luksi i Endrit Shalës për stafin do të ndalet Gazetare: Flutura ToplanaKameraman: Ideal MuhaxhiriMontazher: Arbër DinaramaMe ministrin u diskutua për inspektimin e lokaleve në kohen kur rastet me COVID-19 janë rritur. A është dënuar dikush?Si do të mbrohen konsumatorët që po përballen më produkte të cilësisë së dobët?A do t’i heq luksin që stafi i kësaj ministrie kishte në kohën e Endrit Shalës, bashkëpartiakut të tij që udhëhoqi me MTI në kohën e qeverisë Haradinaj?A synon të sjell investitor të mëdhenj në Kosovë, si Coca Cola dhe McDonald’s?Strategjia e tij për cilësinë e mirë të naftës?Si do t’ia largoi petkun politik zonave ekonomike?

Gepostet von Rahovecnews.net am Sonntag, 28. Juni 2020