Gërxhaliu e akuzën ndaj Thaçit e Veselit e quan kurth, thotë se dëmtohen shumë procese

gerxhaliu-e-akuzen-ndaj-thacit-e-veselit-e-quan-kurth,-thote-se-demtohen-shume-procese

Ish-kryetari i Odës Ekonomike të Kosovës (OEK), Safet Gërxhaliu, në një intervistë për Rahovec Newse deklaroi për akuza e Speciales ndaj presidentin Hashim Thaçi dhe kryetarit të PDK-së Kadri Veselin i dëmton proceset në vend. Tutje, Gërxhaliu tha se ky është një kurth i përgatitur nga i cili do të përfitojë vetëm Serbia.

Source