Ndahet nga jeta legjenda e Interit

ndahet-nga-jeta-legjenda-e-interit

Futbolli italian në zi për ndarjen nga jeta të një talenti të madh të së shkuarës.

Është ndarë nga jeta Mario Corso, anësori i majtë i “Grande Inter” i cili me zikaltrit u aktivizua për 16 vite nga 1957-ta deri në 1973-in dhe arriti të fitonte 4 Serie A, 2 Champions League dhe 2 Kupa Interkontinentale, shumicën e këtyre trofeve në epokën e Helenio Herreras.

Lexo Edhe:
Khedira ka luajtur ndeshjen e fundit për Juventusin?
Corso ishte shtruar disa ditë më parë në spital dhe nuk arriti të fitonte betejën me vdekjen.

Në 25 gusht të këtij viti ai do të festonte ditëlindjen e tij të 79-të.

Klubi i Interit me një postim në faqen zyrtare ka bërë të ditur lajmin duke i shprehur ngushëllimet më të sinqerta familjes për ndarjen nga jeta të njeriut të tyre të dashur dhe një prej legjendave zikaltër të “Grande Inter”.

The post Ndahet nga jeta legjenda e Interit appeared first on RahovesNews.