Finalja e “Britain’s Got Talent” të do mbahet pa shikues për herë të parë në histori

finalja-e-“britain’s-got-talent”-te-do-mbahet-pa-shikues-per-here-te-pare-ne-histori

Britain’s Got Talent raportohet se do të filmojë finalen e saj pa audiencë për herë të parë në historinë e saj 14-vjeçare.

Sipas raporteve, bosët aktualisht po planifikojnë për ‘çdo eventualitet’ pasi gjysmëfinalja u shty për shkak të krizës COVID-19 .

Shfaqja gjithashtu thuhet se po përgatitet në rast se udhëzimet ndryshojnë dhe do të ketë masa të vendosura për turmat. 

Një burim i tha The Sun : ‘Bosët e ITV-së duhet të planifikojnë për çdo eventualitet dhe se shfaqjet live të BGT nuk do të filmohen me audiencë.

“Nëse udhëzimet ndryshojnë dhe ata mund të futen në një turmë duke përdorur distancimin shoqëror, ata do ta marrin parasysh atë”.

Burimi pohoi se për momentin njerëzit e vetëm në studio do të jenë një ekuipazh i vogël dhe juria e përbërë nga Simon Cowell, Amanda Holden, Alesha Dixon dhe David Walliams.

The post Finalja e “Britain’s Got Talent” të do mbahet pa shikues për herë të parë në histori appeared first on Rahovec News.