Home Ekonomia Bujqësia “Bëni çdo punë dhe mos jetoni me prindërit tuaj”

“Bëni çdo punë dhe mos jetoni me prindërit tuaj”

0
“Bëni çdo punë dhe mos jetoni me prindërit tuaj”

Vite më parë Marcus Lemonis u bë CEO i kompanisë miliarda dollarëshe “Camping World” dhe investoi në dhjetra biznese të tjera. Ai ishte si shumica e të diplomuarve të tjerë të kolegjit, përveç një detaji të vogël. Pas diplomimit nga Marquette University në vitin 1995, 22 vjeçari kishte si synim punën në zyrat publike. Lemonis humbi ofertën e tij për Dhomën e Përfaqësuesve të Floridës…

Source

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Ku po shkon !!