Tragjedi në Deçan: Studentja e Fakultetit Juridik vret vetën në moshën 20 vjeçare

tragjedi-ne-decan:-studentja-e-fakultetit-juridik-vret-veten-ne-moshen-20-vjecare

Mëngjesin e sotëm është gjetur pa shenja jetë një vajzë 20-vjeçare nga Gllogjani i Deçanit.

Mëngjesin e së dielës është gjetur pa shenja jetë një 20-vjeçare në Gllogjan të Deçanit.

Këtë e ka konfirmuar për lajmi.net, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Pejës, Fadil Gashi.

Ai ka bërë të ditur se vdekjen e 20-vjeçares e ka konfirmuar mjeku kujdestar dhe se me urdhër të prokurorit trupi i pajetë është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore.

“Mëngjesin e sotëm në ora 06:10, Policia e Kosovës është informuar për një rast, kur ka mbërritur e ka gjetur një trup të pajetë. Vdekjen e ka konfirmuar kujdestari i Qendrës së Mjekësisë Familjare. Njësitet policore kompetente e kanë kryer vendshikimin, prokurori ka urdhëruar që trupi i pajetë të dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore. Viktima është rreth femër rreth 20-vjeçare. Këto janë informacionet që ne i posedojmë deri më tani”, ka treguar Gashi.