Shtëpia bie në një lumë disa minuta pasi familja largohet nga ajo

shtepia-bie-ne-nje-lume-disa-minuta-pasi-familja-largohet-nga-ajo

Një shtëpi në Liuzhou të Kinës u përpi nga lumi.

Pas rritjes së nivelit të lumit, si pasojë e reshjeve të mëdha në këtë rajon, ky lumë rrezikoj shumë banorë që banon pranë tij.

Dhe një shtëpi katër katëshe u përpi e tëra nga lumi, kur uji i fuqishëm kishte gërryer shumë tokën pranë saj.

Për fat të mirë, banorët të gjithë ishin larguar nga shtëpia, vetëm disa minuta para se ajo të shembej.

The post Shtëpia bie në një lumë disa minuta pasi familja largohet nga ajo appeared first on Rahovecnews.net.