Real Madrid e nis me fitore rifillimin e La Ligas

real-madrid-e-nis-me-fitore-rifillimin-e-la-ligas

Real Madrid e ka nisur me fitore rifillimin e La Liga-së.

Los Blancos kanĂ« mposhtur nĂ« ‘Alfredo Di Stefano’ Eibarin me rezultat 3:1.

Takimi u vendos në gjysmën e parë, ku vendasit realizuan tre gola.

Toni Kroos (4), Sergio Ramos (30’) dhe Marcelo (37’) vulosĂ«n fitoren e Realit.

MysafirĂ«t krejt çka arritĂ«n tĂ« bĂ«nin ishte shĂ«nimi i golit tĂ« nderit me anĂ« tĂ« Bigas (60’).

Skuadra e Zinedine Zidane mbetet në vendin e dytë me 59 pikë, dy më pak se Barcelona lidere. Eibar në pozitën e 16 tubon 27 pikë.

The post Real Madrid e nis me fitore rifillimin e La Ligas appeared first on RahovesNews.