Përfundojnë pjesët e para të ndeshjeve të sotme në Superligë, këto janë rezultatet

perfundojne-pjeset-e-para-te-ndeshjeve-te-sotme-ne-superlige,-keto-jane-rezultatet

Kanë përfunduar pjesët e para të dy ndeshjeve të Superligës së Kosovës.

Drita është në avantazh ndaj Trepçës ’89 në Mitrovicë, falë një supergoli të Xhevdet Shabanit.

‘Intelektualët’ gjithashtu kishin edhe raste të tjera shënimi, kurse vendasit provonin në kundërsulme.

Ndërkohë, edhe Gjilani ka shkuar i relaksuar në dhomat e zhveshjes ndaj Ferizajit.

‘Skifterat’ janë duke udhëhequr 0:2 me golat e Gerhard Progni dhe Darko Nikaç.

The post Përfundojnë pjesët e para të ndeshjeve të sotme në Superligë, këto janë rezultatet appeared first on RahovesNews.