Ndërron jetë aktori i njohur, gjendet i varur në banesën e tij

nderron-jete-aktori-i-njohur,-gjendet-i-varur-ne-banesen-e-tij

Aktori i njohur gjendet i varur në banesën e tij.

Aktori i njohur i Bollyëood, Sushant Singh Rajput u gjet i vdekur në rezidencën e tij në Mumbai të dielën, thanë raportet e policisë dhe mediave indiane, shkruajnë mediat e huaja.

Raportet fillestare duke cituar policinë thanë se aktori 34-vjeçar u gjet i varur në banesën e tij në Bandra periferike.

Zëdhënësi i policisë Mumbai, Pranaya Ashok konfirmoi vdekjen dhe tha se detajet po hetohen.

Rajput, i cili filloi si aktor TV, bëri debutimin e tij në Bollyëood në 2013 me regjisorin Abhishek Kapoor në “Kai Po Che”, bazuar në librin e Chetan Bhagat.

Mediat sociale u vërshuan me ngushëllime për aktorin, me shumë duke reaguar ndaj lajmit me mosbesim.

“Sushant Singh Rajput … një aktor i ri i ndritur shkoi shumë shpejt,” tëeeted Kryeministri Indian Narendra Modi. “Ai shkëlqeu në TV dhe në filma. Rritja e tij në botën e argëtimit frymëzoi shumë dhe ai lë pas disa shfaqje të paharrueshme. Tronditur nga vdekja e tij. Mendimet e mia janë me familjen dhe fansat e tij. Om Shanti ”

Ylli i Bollyëood, Akshay Kumar shkroi në Tëitter, “Sinqerisht ky lajm më ka lënë të tronditur dhe pa fjalë.”

“Unë nuk mund ta besoj fare këtë … është tronditëse … një aktor i bukur dhe një mik i mirë … është zhgënjyese,” tëeeted aktori Naëazuddin Siddiqui.

Rajput luajti ish-kapitenin e skuadrës indiane të kriketeve Mahendra Singh Dhoni në filmin 2016 “MS Dhoni: The Untold Story”. Ndër filmat e tjerë janë “Kedarnath, Sonchiriya” (Zogu i Artë) dhe “Raabta” (Lidhja).

Ai u pa për herë të fundit në filmin 2019 “Netflix” Drive “.

Mumbai, qendra financiare e Indisë dhe shtëpia e Bollyëood-it, është kapluar me pandeminë koronavirus, e cila ka sjellë biznesin e argëtimit në një ndalesë të plotë në vend.