Koronavirusi: Situatë e rëndë në Maqedoni, 9 persona humbin jeten dhe 162 raste të reja

koronavirusi:-situate-e-rende-ne-maqedoni,-9-persona-humbin-jeten-dhe-162-raste-te-reja

Ministria e Shëndetësisë njofton se nga 778 testime që janë bërë dje, 162 persona kanë rezultuar pozitiv me COVID-19.

Rastet e reja janë nga: Shkup-92, Tetovë-35 Kumanovē-3, Dibër-5, Shtip-1, Strugë-3, Ohër-4, Gostivar-2, Strumicë-1, Kriva Pallankë-1, Resnje-1, Gjevgjeli-1, Shën Nikollë-1.

Fatkeqsisht nga ministria bëjnë të ditur se 9 persona kanë humbur jetën si pasojë e infektimit me COVID-19.

Gjithashtu, janë regjistruar edhe 5 persona të shëruar.

The post Koronavirusi: Situatë e rëndë në Maqedoni, 9 persona humbin jeten dhe 162 raste të reja appeared first on Lajmet e Fundit – RahovecNews.