Home Auto Tech Twitter heq 170 mijë llogari kineze në luftën kundër propagandës

Twitter heq 170 mijë llogari kineze në luftën kundër propagandës

0
Twitter heq 170 mijë llogari kineze në luftën kundër propagandës

Llogaritë bënë tweet në lidhje me pandeminë e koronavirusit, protestat e George Floyd dhe protestat e Hong Kongut. Twitter ka hequr mbi 170 mijë llogari nga platforma e tij pas zbulimit të fushatave të ndikimit nga Kina, transmeton lajmi.net. Kompania njoftoi se 23,750 llogari kryesore janë hequr. 150 mijë llogari të dizajnuara për të rritur […]

The post Twitter heq 170 mijë llogari kineze në luftën kundër propagandës appeared first on Rahovecnews.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

error: Ku po shkon !!