Klopp ka gati 120 milionë euro për dy futbollistë të Premierligës

klopp-ka-gati-120-milione-euro-per-dy-futbolliste-te-premierliges

Neves dhe Traore kanë rënë në radarin e Liverpoolit

Trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, po mendon për tregun e transferimeve për të forcuar ekipin për sezonin 2020/21.

Gjermani hoqi dorë nga sulmuesi Timo Werner, qw raportohet se ka zgjedhur tani Chelsean, por ka piketuar dy futbollistë të Premierligws.

Sipas mediave angleze, Klopp ka hedhur sytë nga yjet e Wolves, Ruben Neves dhe sulmuesi i krahut, Adama Traore.

Klubi kryesues duhet të bëjë një sakrificë të madhe sa i përket shpenzimeve, pasi Wolves do rreth 55 milionë euro për Neves dhe 65 milionë euro për Traore.

The post Klopp ka gati 120 milionë euro për dy futbollistë të Premierligës appeared first on RahovesNews.