Aplikacioni paralajmërues për koronavirusin tregohet i sigurtë

aplikacioni-paralajmerues-per-koronavirusin-tregohet-i-sigurte

Aplikacioni i ri ka aftësinë e duhur për të përcaktuar qasjen ndaj një personi të infektuar me koronavirus Aplikacioni paralajmërues për koronavirusin, një prodhim i Zvicrës, është dëshmuar si i sigurt. Kjo u konfirmua dje nga dy organe federale të sigurisë kibernetike, BIT dhe agjensia Govcert-ch, shkruan srf.ch. I gjithë sistemi tani ka një nivel […]

The post Aplikacioni paralajmërues për koronavirusin tregohet i sigurtë appeared first on Rahovecnews.