Thaçi në 21 vjetorin e çlirimit: Lavdi e përjetshme të gjithë të rënëve

thaci-ne-21-vjetorin-e-clirimit:-lavdi-e-perjetshme-te-gjithe-te-reneve

Ai me anë të një postimi në Facebook ka thënë se liria e Kosovës është mbi të gjitha si rezultat i luftës dhe sakrificës së pashembullt heroike të burrave e grave kosovare, transmeton Rahovecnews.net.

“Lavdi të përjetshme të gjithë të rënëve. Falënderim të përjetshëm NATO-s, SHBA-së dhe gjithë partnerëve ndërkombëtarë. Mirënjohje të pakufishme të gjithë atyre që çdo ditë, me punë e përkushtim, angazhohen për integrimin dhe forcimin e shtetit dhe kombit tonë!”, ka shkruajtur presidenti.

Postimi i plotë nga Thaçi:

Sot u bënë njëzet e një vite çlirim. Sot, Aleanca Veriatlantike i bëri njëzet e një vite prezencë në Kosovë. Liria e Kosovës është mbi të gjitha rezultat i luftës dhe sakrificës së pashembullt heroike të burrave e grave të vendit tonë. Në këtë rrugëtim historik, ndihma nga aleatët tanë në NATO është e patjetërsueshme.

Lavdi të përjetshme të gjithë të rënëve. Falënderim të përjetshëm NATO-s, SHBA-së dhe gjithë partnerëve ndërkombëtarë. Mirënjohje të pakufishme të gjithë atyre që çdo ditë, me punë e përkushtim, angazhohen për integrimin dhe forcimin e shtetit dhe kombit tonë!. /Rahovecnews.net/