SHBA raporton mbi 22 mijë raste të reja me koronavirus

shba-raporton-mbi-22-mije-raste-te-reja-me-koronavirus

Ka të paktën 2,023,385 raste të konfirmuara me koronavirus në Shtetet e Bashkuara dhe të paktën 113.818 njerëz kanë vdekur nga virusi, sipas raportit të Universitetit Johns Hopkins.

Të enjten, Johns Hopkins raportoi 22.921 raste të reja dhe 894 vdekje.

Totali përfshin raste nga të 50 shtetet, Rrethi i Kolumbisë dhe territoret e tjera të SHBA-së si dhe rastet e riatdhesuara.abcnews

The post SHBA raporton mbi 22 mijë raste të reja me koronavirus appeared first on Rahovecnews.net.