Cakaj shkon në Bujanoc, thotë se duhet plan i përbashkët për ta ndihmuar Luginën

cakaj-shkon-ne-bujanoc,-thote-se-duhet-plan-i-perbashket-per-ta-ndihmuar-luginen

Ai tha se bashkërisht do të përpilojnë një plan të përbashkët veprimi për të ndihmuar disa sektorë kyç për Luginën e Preshevës.

Gjithashtu përmendi hapjen e Konsullatës së Përgjithshme për të forcuar lidhjen mes Shqipërisë dhe shqiptarëve të kësaj ane.

“Patjetër, këtu duhet të hapim Konsullatën e Përgjithshme për të mundësuar një lidhje më të fortë mes Shqipërisë e shqiptarëve dhe me diplomacinë tonë do të kemi shumë shpejt masa shtesë për të forcuar marrëdhënien me diasporën e Luginës”, tha Cakaj. /Rahovecnews.net/