Shyhretja dhe Engji bëhet më të bukurat e estradës nga Learta dhe Njomza

shyhretja-dhe-engji-behet-me-te-bukurat-e-estrades-nga-learta-dhe-njomza

Learta dhe Njomza i bëjnë Shyhreten dhe Engjin më të bukurat e estradës.

Shyhrete Behluli është këngëtarja e dashur, e respektuar dhe shumë e kërkuar e muzikës popullore.

Interpretimet e saj çdo herë kanë qenë shembullore, qysh para 40 viteve kur shkeli në skenë për herë të parë, shkruan Kosovarja.

Është këngëtare e shumë hiteve të bukura, rrallëkush nuk di ndonjë këngë apo varg të këngëve të saja.

E fatin të bëhet këngëtare si e ëma e pati vajza e saj Engjëllushë, e cila nisi qysh në fëmijëri në festivale fëmijësh, por famën më të madhe e arriti në moshë madhore.
Së fundmi, nënë e bijë na sjellin një imazh shumë të këndshëm, aq sa për t’iu marrë lakmi.

Learta duke iu siguruar fustanet, e Njomza duke i rregulluar po i bëjnë të duken më të bukurat e estradës.