Ja çfarë u ndodh veshkave nëse pini shumë kafe

ja-cfare-u-ndodh-veshkave-nese-pini-shume-kafe

Dr. Bernard ka treguar se sasia e moderuar për të konsumuar kafenë është 400 mg përbrenda një dite, përkatësisht katër filxhanë kafe.

Megjithatë, një student i tij i neglizhoi këto këshilla, duke ia tepruar në konsumim.

Pasojat e teprimit i ka treguar nëpërmjet një videoje vetë mësuesi i tij, duke vendosur vëmendjen kryesisht në dëmtimet që sjellë në lukth.

Studenti me inicialet B.B kishte përfunduar në emergjencë pa ndjenja.

Arsyeja e konsumimit të tepërt të kafeinës mësohet të ishte qëndrimi zgjuar natën, në mënyrë që të përgatitej për një provim.

Krahas vështirësive në frymëmarrje, rrahjeve të shpejta të zemrës dhe djersitjes së tepërt, studentit në fjalë kishte filluar të rritej sasia e prodhimit të adrenalinës, duke bërë që t’i dështojnë veshkat.

Për të kuptuar më shumë, ndiqeni videon e mëposhtme.

The post Ja çfarë u ndodh veshkave nëse pini shumë kafe appeared first on Rahovecnews.