Arrihet marrëveshje për përballjen Joshua – Fury

arrihet-marreveshje-per-perballjen-joshua-–-fury

Arena e boksit do të mund ta përjetojë një nga ndeshjet më të fuqishme.

Gjigandët e ringut Anthony Joshua dhe Tyson Fury kanë rënë dakord me kushtet financiare për një marrëveshje dy-luftëshe, sipas promovuesit Eddie Hearn.

Dy kampionët e botës do të takohen vitin e ardhshëm duke supozuar se ata të dy ruajnë titujt e tyre deri atëherë, shkruan Dailymail përcjell Klan Kosova.

Joshua do të luftoj më vonë këtë vit Kubrat Pulev ndërsa Fury ka planifikuar të ndeshet me Deontay Wilder për herë të tretë.

Përplasja e dy boksiereve britanik shihnin kampionin e parë të padiskutueshëm të peshave të rënda të kurorëzuara që nga Lennox Lewis.