Superliga e Kosovës vazhdon edhe sot, këto ndeshje do të luhen

superliga-e-kosoves-vazhdon-edhe-sot,-keto-ndeshje-do-te-luhen

IPKO Superliga është rikthyer këtë fundjavë pas gati tre muajsh pushimi me ndeshjet e xhiros së 23-të. Gara për titull të kampionit dhe lufta për mbijetesë pritet të jenë mjaft e zjarrta.

IPKO Superliga e Kosovës është rikthyer këtë fundjavë pas gati tre muajsh pushimi shkaku i pandemisë koronavirus.

11 xhirot e mbetura deri në fund të sezonit 2019/2020 do të jenë mjaft të “nxehta”, si për titull të kampionit, ashtu edhe për mbijetesë.

Këtë fundjavë do të zhvillohen ndeshjet e xhiros së 23-të të ligës elitare.

Në fakt, kjo xhiro nisi me duelin e djeshëm ndërmjet Llapit dhe Dukagjinit, ku skuadra e Tahir Batatinës triumfoi 4-1.

Sot zhvillohen dy takime, Feronikeli vs Vushtrria dhe Drita vs Flamurtari.

Derisa për të dielën janë programuar tri ndeshje; Gjilani – Trepça ’89, Ballkani – Drenica dhe Prishtina – Ferizaj.

Siç dihet tashmë ndeshjet e mbetura të këtij sezoni do të zhvillohen pa praninë e shikuesve, raporton Gazeta Express.

IPKO Superliga – Java e 23-të

E premte, Llapi – Dukagjini 4-1

 

E shtunë 16:00 Feronikeli – Vushtrria

E shtunë 16:00 Drita – Flamurtari

 

E diel  16:00 Gjilani – Trepça ’89

E diel 16:00 Ballkani – Drenica

E diel 18:00 Prishtina – Ferizaj

The post Superliga e Kosovës vazhdon edhe sot, këto ndeshje do të luhen appeared first on RahovesNews.